GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna + 4457652
*
nr 445 7652
Kanna +
fat, keramik, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2007
kl 16:13:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 14:23:43
1
750 kr
8/1 15:13:59
2
Vinnande bud
8/1 15:43:22
3
950 kr
8/1 15:51:39
4
1.100 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik
-
6538 Ägghöna
Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:03
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57
-
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:31
-
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:02
*
Kanna +
nr 445 7652
Kanna +
fat, keramik, 1800-tal
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 14:23:43 | 1 | 750 kr |
| 8/1 15:13:59 | 2 | Vinnande bud |
| 8/1 15:43:22 | 3 | 950 kr |
| 8/1 15:51:39 | 4 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik
-
6538 Ägghöna
Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:03 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:19 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:57 -
6643 Fat
Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:31 -
6644 Fat
med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:02



